Poprzedni temat :: Następny temat
[EDC] Rozpraszanie magii
Autor Wiadomość
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-01-23, 14:44   [EDC] Rozpraszanie magii

Ostatnio zajrzałem do podręcznika by coś sprawdzić i znowu dowiedziałem się o kolejnej zmianie Redbricka w stosunku do ED1.

Mianowicie chodzi o rozpraszanie talentów i mocy... W rozdziale o Rozpraszaniu magii.

O ile sobie przypominam, to w ED1 nie było żadnych wzmianek o tym jakich mocy i talentów nie można rozpraszać. Dozwolone więc było rozpraszanie na przykład Wytrzymałości.

W edycji Redbrick nie można rozpraszać mocy i talentów z efektem stałym. Zatem nie można rozproszyć czy to Wytrzymałości czy co niektórych Smoczych mocy jak "Smocze Łuski" (Dragon Scales). Można rozpraszać talenty i moce z przedłużonym czasem działania (extended duration) liczonym w rundach, minutach, godzinach, dniach, miesiącach itd.

Zastanawia mnie przy tym możliwość rozpraszania mocy o specjalnym czasie działania... Np. rok i jeden dzień (tak, tak chodzi np. o Znamię horrora).

Moim zdaniem nie będą się takie moce kwalifikowały pod rozpraszanie. Rok i jeden dzień, przy okazji wskazuje na inny rodzaj magii, magie krwi...
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-01-23, 14:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-23, 17:09   

Sethariel napisał/a:
Zastanawia mnie przy tym możliwość rozpraszania mocy o specjalnym czasie działania... Np. rok i jeden dzień (tak, tak chodzi np. o Znamię horrora).

To też jest kwestia kategorii mocy. Ja stawiałbym Znamię na równym poziomie z Przysięgami Krwi, które również nie powinny być możliwe do rozproszenia. A poza tym - horror poświęca bodajże obrażenia, by utrzymać znamię (nie jestem pewien), więc to można uznać za jakąś formę magii krwi/śmierci...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-23, 20:38   

Moim też, znamię zresztą jest dość specyficznym tworem. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak by opracować jakieś ksenomanckie zaklęcie do tego celu służące albo i rytuał.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-01-23, 20:49   

mystic napisał/a:
Nic nie stoi na przeszkodzie jednak by opracować jakieś ksenomanckie zaklęcie do tego celu służące albo i rytuał.

Jest takowe - strona 373 Player's Compendium do Classica. "Erase Horror Mark"
I jest rytualnym zaklęciem ksenomanckim z 13 kręgu...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-01-23, 22:00   

No proszę, mówisz i masz :)
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-23, 22:29   

W 1 edycji też były restrykcje, ale nie chce mi się szukać :D
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2010-04-12, 19:43   

Można rozpraszać magię przedmiotów takich jak zapalarki czy windy powietrzne? W końcu mają efekt stały, jednakże nie jest to zaklęcie nazwane czy magiczna pułapka.

I druga rzecz. Kryształowe pudełko czy jak się nazywało, bo nie mogę znaleźć ani w 3ED ani EDC. Przedmiot magiczny ukrywający przed spojrzeniem astralnym i innymi magicznymi badaniami swoje wnętrze. Jeżeli nie można by rozproszyć magii takiego przedmiotu, to jak można się dostać do środka w inny sposób? Zwyczajnie rozwalając?
_________________
Habibsite.pl
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2010-04-13, 03:18   

Habib napisał/a:
Można rozpraszać magię przedmiotów takich jak zapalarki czy windy powietrzne? W końcu mają efekt stały, jednakże nie jest to zaklęcie nazwane czy magiczna pułapka.


Nie można. Nie chodzi o efekt stały, tylko efekt liczony w czasie: w rundach, minutach, godzinach, dniach, tygodniach, latach.

Player's Guide p. 138
Cytat:
Only magical effects with an extended duration—measured in rounds, minutes, hours, days, and so on—can be dispelled. Permanent effects cannot normally be dispelled.



Habib napisał/a:
I druga rzecz. Kryształowe pudełko czy jak się nazywało, bo nie mogę znaleźć ani w 3ED ani EDC. Przedmiot magiczny ukrywający przed spojrzeniem astralnym i innymi magicznymi badaniami swoje wnętrze. Jeżeli nie można by rozproszyć magii takiego przedmiotu, to jak można się dostać do środka w inny sposób? Zwyczajnie rozwalając?


Zależy od zamka i pudełka ;-)

Jeżeli zamek jest magiczny Złodziej z talentem Otwierania Zamków może otworzyć. Można też pewnie rozwalić, nie jest to orichalk czy jakieś bardzo wzmacniane esencjami tworzywo.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo