Poprzedni temat :: Następny temat
[EDC] Przekucie Ostrza
Autor Wiadomość
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-09-02, 17:13   [EDC] Przekucie Ostrza

Troszkę mechaniki classicowej

Ogólnie przekucie ostrza jest trudniejszą rzeczą niż samo jego stworzenie. Adept spędza nad przekuwaniem tyle dni, ile wynosi wielkość danej broni, po czym wykonuje Test Przekucia Ostrza o Stopniu Trudności równemu aktualnemu Stopniowi Obrażeń +9.

Przykład.
Mamy miecz o Stopniu Obrażeń 5 i Wielkości 3.
Pierwsze przekucie zajmuje trzy dni i wymaga udanego Testu Przekucia Ostrza o Stopniu Trudności równym 14 (5+9=14).

Udany test sprawia, że stopień Obrażeń broni zwiększa się o +1.
Pathetic result w teście przekucia niszczy broń.

Efekt działania przekucia utrzymuje się przez rok i jeden dzień od czasu ostatniego przekucia. Samą broń można przekuć tyle razy ile wynosi jego Stopień Obrażeń lub Wielkość, zależnie co jest niższe. Jeśli chodzi o powyższy przykład z mieczem, można przekuć go trzy razy.

Z powyższego przykładu wychodzi, że taki miecz można przekuć trzy razy i ów przekucie, jeśli to dobrze rozplanujemy, może nam jakieś trzy lata posłużyć. No ale co potem? Można jakoś przedłużyć przekucie ostrza, czy trzeba w to bawić się od nowa?

Swoją drogą, fajnie też rozwiązali kwestię kosztu za tą usługę.
_________________
Habibsite.pl
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-03, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-09-03, 09:15   

Przekucie działa rok i jeden dzień od ostatniego przekucia. Jeśli broń jest już maksymalnie przekuta, wówczas użycie talentu Przekucie Ostrza przedłuża efekt o kolejny rok i jeden dzień, licząc znowu od tego ostatniego przekucia, a broń do Zbrojmistrza można oddać kiedy się chce.

A co do ceny to bardziej podoba mi się to jak to rozwiązali w 3ed - płaci się po 250 za pierwsze i drugie przekucie, 500 za trzecie i czwarte, itd., przy czym płaci się tylko za udane próby. Podsumowując - nic nie trzeba obliczać, a jak gość spartaczy robotę to nie trzeba mu płacić tych niemałych pieniędzy...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-09-03, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-03, 10:08   

A jak bohater odróżnia broń przekutą od źle przekutej, poza stopniem obrażeń na karcie postaci :). ??
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale po czym to się rozpoznaje??


(Całe szczęście zbojmistrzowie nie kłamią)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-09-03, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-09-03, 10:12   

Piotrek napisał/a:
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale po czym to się rozpoznaje?


Odpowiednim testem wiedzy lub w praktyce... bo widać gołym okiem, że ten miecz lepiej tnie od tamtego :mrgreen:

Ewentualnie można to zrobić filmowo i zrobić test cięcia płatków róży ;-)
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-09-03, 13:43   

Sethariel napisał/a:
Ewentualnie można to zrobić filmowo i zrobić test cięcia płatków róży

Albo kartki papieru. Albo jedwabnej chusty. Albo włosa na pół wzdłuż.

Jeśli chodzi o rozpoznawanie przekutego oręża, to nie ma szansy, żeby Zbrojmistrz nie umieścił swojego znaku gdzieś na broni. To jego reklama. Prawie że jedyna...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-09-03, 15:00   

No i na wzorcu pozostanie ślad Zbrojmistrza.
_________________
Habibsite.pl
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-09-03, 15:03   

Do czasu ustania efektu talentu...
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-03, 15:17   

Czyli jak ekipa nie ma zbrojmistrza albo kogoś kto patrzy astralnie to można jej próbować wcisnąć jakąś tandetę jako super hiper rozwalacz 3 razy przekuty
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-09-03, 15:18   

Piotrek napisał/a:
Czyli jak ekipa nie ma zbrojmistrza albo kogoś kto patrzy astralnie to można jej próbować wcisnąć jakąś tandetę jako super hiper rozwalacz 3 razy przekuty

W sumie, to tak. Sprytny oszust może się podszyć pod Zbrojmistrza... A jest jeszcze Fałszywe Umagicznienie, zaklęcie Iluzjonisty.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2009-09-03, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-09-03, 15:27   

Piotrek ty wywrotowcu jeden ty... wiesz co bym zrobił na miejscu tak oszukanego klienta? Poszedł do tego łamiącego słowo "zbrojmistrza", najlepiej z całą drużyną, i wsadził mu to ostrze w zadek. Po wyciągnięciu go wcześniej na główny plac w osadzie i udowodnieniu winy. To jakbym był zły. A jakbym się już uspokoił to skończyłoby się na pozbawieniu go honoru. Kiedyś to coś znaczyło i mniemam, że w świecie Edka słowo nie jest ot tak sobie łamane. Czyli - jak ktoś bierze pieniądze za usługę to ręczy za to, że ją dobrze wykonuje. Zwłaszcza, że są to spore pieniądze. A a propos pieniędzy jeszcze to jest w opisie talentu, że część z nich pokrywa koszty materiałów i narzędzi, czyli po dobrze wykonanej robocie po prostu widać efekt, ew. zaraz po odebraniu broni można przeprowadzić jakiś zmyślny test... wymyśl coś pomysłowcze. Nie brak ci przecież pomysłów.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
Ostatnio zmieniony przez sirserafin 2009-09-03, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-09-03, 15:38   

sirserafin napisał/a:
Do czasu ustania efektu talentu...

To się rozumie samo przez się.
Piotrek napisał/a:
Czyli jak ekipa nie ma zbrojmistrza albo kogoś kto patrzy astralnie to można jej próbować wcisnąć jakąś tandetę jako super hiper rozwalacz 3 razy przekuty

Przypomina mi się motyw z Iluzjonistą z LARPa goblikonowego.
_________________
Habibsite.pl
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-03, 15:46   

Cytat:
Czyli - jak ktoś bierze pieniądze za usługę to ręczy za to, że ją dobrze wykonuje.


Ale nie musisz kupować od zbrjomistrza, ot mijacie karawanę i kupiec proponuje wam świetną broń po okazyjnej cenie. No wiecie muł mi padł i teraz ledwie to niosę, pozbył bym się tego po kosztach.
Wcześniej skupił od zbrojmistrza miecze których przekucie się nie udało, wyglądają jak powinny tylko magii nie ma :).


A rada? Nie kupuj od akwizytorów :P.

Zbrojmistrze są ok, nie mogą kłamać, więc cię nie oszukają. To musi być jakiś kupiec.

No i może zacytuję jeden z moich ulubionych komiksów

A więc odzyskaliście dla mnie magiczną księgę i oczekujecie na nagrody, które wam obiecałem?
Magiczny pancerz dla Paladyna
Chełm Ogłady dla krasnoluda
oraz zwój z 9 poziomowym zaklęciem "Gładka Gadka" dla nekromanty?
Ha!
chyba was poje*ło


(nie ma to jak męczyć graczy :-) )
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2009-09-03, 16:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo