Poprzedni temat :: Następny temat
Zapomniane legendy...
Autor Wiadomość
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-02-08, 13:33   Zapomniane legendy...

Zastanawiają mnie bardzo, bardzo stare przedmioty magiczne, ich natura. Jak wiadomo moc przedmiotu rośnie wraz z jego legendą...

Ale co z przedmiotami z takiego Yrns Morgath, czy jakimiś z przed poprzedniego Pogromu - jak np. Księgi Cierpienia? Przecież w większości wypadków legendy o nich są mało znane, mocno poprzekręcane, albo - i to IMHO najczęściej - zupełnie zapomniane. Albo z przedmiotami z jakiejś krainy, której wszyscy mieszkańcy wymarli i nie przetrwała pamięć o nich.

Czy takie przedmioty tracą swoją moc???

A z punktu widzenia graczy - jakie są szanse na odnalezienie wiedzy (tajnik,czyn) o nich? (chociaż tu chyba zawsze pozostają ksenoświaty, ew. smoki)

I jeszcze jedno... Czy szło by osłabić/wygasić moc magicznego przedmiotu niszcząc legendy o nim (wszelkie zapiski, zabijając Trubadurów znających opowieści o nim, itp.)???
 
 
Habib 
Opiekun IX Kręgu
Smok Karatenga


Wiek: 40
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 1005
Skąd: Czďż˝stochowa
Wysłany: 2009-02-08, 13:43   

Mnie zastanawia trochę inna sprawa. Skąd ktoś zna tajniki do przedmiotów, jak np. w Blades.
Dziewic napisał/a:
Ale co z przedmiotami z takiego Yrns Morgath

Co to?

Pozdrawiam
_________________
Habibsite.pl
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-02-08, 13:47   

Habib napisał/a:
Co to?


Zaginione Miasto z bardzo dawnych czasów (nie chcę tu spoilerować, żeby i gracze mogli się wypowiedzieć).

Habib napisał/a:
Skąd ktoś zna tajniki do przedmiotów, jak np. w Blades.


Jedyne co mi do głowy przychodzi to tyle, że dobrze zna legendy o danym przedmiocie - np. o orkowych bohaterach przekazywane są wśród orków z pokolenia na pokolenie.
 
 
Piotrek 
Czeladnik VIII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 379
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-08, 16:15   

Ja się nie czuję na tyle pewnie w magii, żeby się tu wypowiedzieć. Ja bym na to patrzył tak. Zacznijmy od stwierdzenia " TO JA ZABIŁEM Verjigorma", nikt mi nie uwierzy a więc moja legenda wcale nie wzrośnie więc nic z tego nie powinienem mieć, no chyba że zabiję go publicznie. Ale czy zabijaliście horrora publicznie kiedyś?
Wiec z tą legendą to nie jest tak, że legenda żyje tylko w ludziach, ona musi mieć inny nośnik. Musi być coś poza dawcami imion co kształtuje wzorce.

Dlatego ja uważa że taki przedmiot nie traci swojej mocy, dobrać się do niego jest niesłychanie trudno, ale można dzięki magii.

Inaczej ma się sprawa z powiedzmy przedmiotem typu "Święty Gral". Gdyby się znalazł to było by 50 wersji co to jest. Jego moc zatem raczej by wzrosła, poprzez wiarę wielu pokoleń poprzez setki legend itd. Jego wzorzec uległ by dużym zmianom być może część mocy mogła by zaniknąć a zamiast nich pojawiły by się nowe, ale byłby to bardzo potęzny przedmiot.

W oficjalnych źródłach ed takich przedmiotów nie widzimy, chyba.

Z takich uwag pamięć o przedmiotach raczej nie zaginie, bo tkwi w
1) Smokach
2) Horrorach
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-08, 19:19   

Dziewic:
Moc przedmiotu nie rośnie z jego legendą (to nie adept). Moc przedmiotu może wzrosnąć od uczestnictwa w jakimś ważnym wydarzeniu. Przedmioty w momencie powstania mają nadawaną moc i ona jako taka nie ginie sama z siebie (tu bym tylko nie uwzględniał efektu okresu bez magii - wtedy tylko mają szansę przetrwać przedmioty legendarne, inne w piach).
Oczywiście IMO -> efekt regeneracji przedmiotow etc sugeruje że same nie niszczeją. W innym wypadku kaery byłyby puste, bo 80% rzeczy to nie artefakty a przedmioty magiczne.

Habib:
1) Są zapisane gdzieś. Przed pogromem było pełno bibliotek. Zakładam że horrorom nie zależy na niszczeniu książek :)
2) Oczywiście legendy powiązane z danymi przedmiotami (kto nimi się posługiwał, dla
czego powstały, kto je zrobił, gdzie zostały użyte etc), na tej zasadzie można pośrednio dużo się dowiedzieć.
3) Smoki i Immortale jak już wspomniano -> choc one też nie znają wszytskiego
4) Pasje ?

Wszytsko zależy od przedmiotu.


Wydarzenia mają bardzo duża siłe.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-02-08, 19:34   

Marceli napisał/a:
Zakładam że horrorom nie zależy na niszczeniu książek :)

No, niekoniecznie. Stworzyłem kiedyś Horrora, który uwielbiał niszczyć wiedzę, a jego ulubionym zajęciem było odbieranie DI wiedzy o ich Imionach...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-08, 20:12   

Stworzyć możesz, takie istoty sa ciekawe do wprowadzania. Ale nie zmienia to ogólnego założenia :)
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-02-08, 20:40   

Marceli napisał/a:
Stworzyć możesz, takie istoty sa ciekawe do wprowadzania. Ale nie zmienia to ogólnego założenia :)

No nie, ale zawsze można by pokusić się o coś niezwykłego...
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Cryingorc 
Czeladnik VII Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 851
Skąd: Włocławek/Olsztyn
Wysłany: 2009-02-13, 00:03   

Myślę, że sam sobie Dziewic odpowiedziałeś. Nawet jeśli ginie pamięć o takich przedmiotach w fizycznym świecie, to nadal trwa w umysłach duchów tych wszystkich cywilizacji, które odeszły. Po prostu odnalezienie dotyczącej wiedzy na ich temat staje się trudniejsze.
_________________
Jestem Prawem - Chaosem, Przeznaczeniem - Losem.
Jestem Pasją - Horrorem, Przebudzeniem - Pogromem.
Wasze życia w Mych rękach... i nieszczęsnej k8.
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-02-13, 13:29   

Ale czy to nie wpływa jakoś na power przedmiotu? Jego sława. To ile osób o nim mówi, ilu Trubadurów śpiewa?
 
 
Marceli 
Czeladnik V Kręgu
Istota pracująca


Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 192
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-13, 18:17   

Ja uważam że nie. MOc przedmiotu jest zamknięta, zapięczetowana. Tylko potężne magiczna interwencja może go zmienić.

AFAIR w shadowrun są znajdowane starożytne artefakty.
_________________
Brak podpisu to lenistwo :)
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-02-13, 18:51   

No i git.

Dziękuję za uwagi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo