Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2008-12-26, 21:23
[EDC] - Przewidywanie ciosu
Autor Wiadomość
Gerion 
Opiekun IX Kręgu
Troll Warrior


Wiek: 51
Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 1091
Skąd: Poznaďż˝
Wysłany: 2006-11-16, 16:06   [EDC] - Przewidywanie ciosu

Czy Waszym zdaniem dobrze ja to interpretuję?

Treść:
The Anticipate Blow talent allows an adept to better defend against an incoming attack. The adept must have a higher Initiative Test result than his opponent in order to use this talent against him. The adept makes an Anticipate Blow Test against his opponent’s Spell Defense.

If the test succeeds, the adept adds his Anticipate Blow rank as a bonus to his Physical Defense against that opponent’s attacks until the end of the round.

Anticipate Blow can also help a character make more effective counter-attacks during the round in which it is used. If the character delays his action until an opponent that he has used Anticipate Blow against attacks him, he may add his Anticipate Blow rank to the result of his next Attack Test against that opponent. An adept can use the Anticipate Blow talent against a maximum number of opponents equal to his Anticipate Blow rank each round.

Mnie się wydaje, że jeśli w 1 rundzie walki, Wojownik skutecznie użyje Przewidywania, (i ma wyższą inicjatywę), to przez całą rundę ma bonus do Obrony Fizycznej.
Może też skuteczniej kontratakować w tej samej rundzie. Ale warunkiem jest opóźnienie swojego ataku, póki nie zadziała przeciwnik/przeciwnicy. A więc musi dobrowolnie odczekać wszystkie ataki na niego i dopiero potem wykonać atak, z bonusem do wyniku testu.

Trochę mnie mylą słowa "next attack test"... Czy ten next, to jest pierwszy opóźniony? (tak rozumiem) - czy też następny(pierwszy) w kolejnej rudznie? (czemu przeczą słowa "może efektywniej kontratakować w tej samej rundzie w której używa talentu)...

Dobrze rozumiem?

pozdrawiam
Gerion
_________________
Moja wikipedia ED,
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2006-11-16, 18:13   Re: [EDC] - Przewidywanie ciosu

Gerion napisał/a:
Trochę mnie mylą słowa "next attack test"... Czy ten next, to jest pierwszy opóźniony? (tak rozumiem) - czy też następny(pierwszy) w kolejnej rudznie? (czemu przeczą słowa "może efektywniej kontratakować w tej samej rundzie w której używa talentu)...


Rzeczywiście mylące, wydaje mi się, że uzyto tutaj słowo NEXT w znaczeniu najbliższy, pierwszy.

Więc zgodziłbym się z twoja interpretacją, że trzeba opóźnić swoją akcję, poczekać na ataki przeciwnika i potem, jeśli przewidywanie ciosu było udane (przeciwnik nas nie trafił), możemy dodać do wyniku pierwszego testu ataku poziom przewidywania ciosu.

pozdrawiam

Seth
 
 
 
mystic 
Czeladnik VII Kręgu
Emeryt


Wiek: 114
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 882
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2006-11-17, 00:16   

Wg mnie to premia jest dodawana do tego opóźnionego ataku. Jest to dużo wygodniejsze zresztą w obsłudze, nie trzeba pamietac w nastepnej rundzie, ze tam cos jeszcze trzeba dodac. Natomiast nie widze tam nigdzie warunku ze przeciwnik nie moze trafic uzywajacego, chyba ze Gerion nie zacytowal dokladnie.
 
 
Sir Valeq 
Uczeń IV Kręgu
Gracz


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 82
Skąd: Włocławek/Łódź
Wysłany: 2006-11-17, 13:02   

Fakt, nie ma tak jak przy manewrze, gdzie trzeba uniknąć ciosów wszystkich, by mieć bonusa.
_________________
"We cannot all be masters." - William Shakespeare

http://artofcreation.strefa.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo