Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Sethariel
2009-09-24, 03:01
[ED3] Rozwinięcia łączone
Autor Wiadomość
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-09-23, 20:20   [ED3] Rozwinięcia łączone

Rozwinięcia w ED dotyczą wyłącznie jednego Talentu. A co, gdyby wprowadzić rozwinięcia, które umożliwiają graczowi korzystanie z jednego talentu, by wspomóc drugi. Dla przykładu podam dwa z nich.

Drugie Parowanie
Talenty: Parowanie (8), Drugi atak (6)
Wyczerpanie: 3
Używając tego rozwinięcia bohater ma szansę błyskawicznie ponowić próbę sparowania ataku, jednakże musi uzyskać co najmniej duży sukces i nie będzie mógł wykonać już w tej rundzie Drugiego Ataku. Jeśli wykonał Drugi Atak już wcześniej, nie może skorzystać z tego rozwinięcia.


Parowanie Drugą Bronią
Talenty: Parowanie (6), Druga Broń (4)
Wyczerpanie: 2
Dzięki temu rozwinięciu bohater może dodać premię wynikającą z rozmiaru broni trzymanej w drugim ręku, o ile nie wykona w tej rundzie ataku Drugą Bronią. Jeśli wykonał już taki atak, nie może skorzystać z dobrodziejstw tego Rozwinięcia. Użycie Parowania Drugą Bronią należy zadeklarować przed wykonaniem rzutu na Parowanie.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-24, 03:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziewic 
Opiekun IX Kręgu


Wiek: 37
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Iława/Gdańsk
Wysłany: 2009-09-23, 20:29   

Zgadzam się, takie łączenie dwóch talentów samo się nasuwa - a "ubranie" tego w rozwinięcie to dobry pomysł.
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-09-23, 20:41   

Postaram się obmyślić jeszcze kilka i je spisać, ale brakuje mi niestety Companionów do Trzeciej Edycji... Szkoda.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-09-24, 13:32   

A ja nie rozumiem po co Drugie Parowanie skoro parować można tyle razy. ile wynosi poziom Parowania. Jakbyś wyjaśnił to byłoby miło, bo domyślam się, że stworzyłeś to z nieco innym zamysłem.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-09-24, 13:34   

Jeden atak sparować można tylko raz, rozwinięcie Kota pozwala ponowić nieudaną próbę.

Swoją drogą nie podoba mi się pomysł łączenia rozwinięć. Sporo komplikuje. Inna sprawa nie napisałeś Kot dla jakich to Dyscyplin są rozwinięcia.
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
 
 
 
sirserafin 
Czeladnik VII Kręgu
Human Archer


Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 610
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-09-24, 13:37   

Oj Seth. W 3ed rozwinięcia są dostępne wszystkim dyscyplinom. W dodatku niezależnie od tego czy talent jest dyscyplinarny czy nie. Trochę informacji w 3 zwiastunie, który tak a propos mógłbyś mi podesłać jeszcze do przejrzenia to by się go wrzuciło w weekend.
_________________
W szkole, kiedy kumple zażywali narkotyki, ja wierzyłem w sprawiedliwość i uczciwość polityki...
 
 
 
Sethariel 
Opiekun X Kręgu


Wiek: 40
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 1861
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-09-24, 13:42   

W sumie racja. Zapomniałem.

Wystarczy zobaczyć dla kogo są Dyscyplinarne... I wtedy są ułatwienia.

Więc taki Fechtmistrz miałby Drugie Parowanie na ~5-6 poziomie Parowania i ~2-3 poziomie Drugiej Broni. Nie mam Companionów więc nie wiem jak duże są ułatwienia, ale patrząc na Rozwinięcia ze Zwiastuna, to myślę, że będzie to coś około -2 do -3.

Co do Parowania Drugą Bronią. Czemu tylko Druga Broń ma pomagać? A wspomaganie tarczą? Jakimkolwiek innym przedmiotem... Osobne rozwinięcie?
_________________
Wojciech 'Sethariel' Żółtański
Gry-Fabularne.pl - serwis o grach fabularnych
Ostatnio zmieniony przez Sethariel 2009-09-24, 14:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Opiekun IX Kręgu
Wędrowiec


Wiek: 42
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1329
Skąd: zadupie pomniejsze
Wysłany: 2009-09-24, 14:23   

Sethariel napisał/a:
Swoją drogą nie podoba mi się pomysł łączenia rozwinięć. Sporo komplikuje. Inna sprawa nie napisałeś Kot dla jakich to Dyscyplin są rozwinięcia.

To inna sprawa. Teoretycznie, dla tych które mają oba talenty jako Dyscyplinarne. Ale w praktyce, według zasad 3ed tylko Fechtmistrz mógłby ich używać. Stąd ja przychylam się do pozwolenia na korzystanie z nich każdemu kto posiada owe talenty.
Nie wiem jak jest w Companionach, ale dla mnie Rozwinięcia są zbyt fajne, by ograniczać doń dostęp.

Sethariel napisał/a:
Co do Parowania Drugą Bronią. Czemu tylko Druga Broń ma pomagać? A wspomaganie tarczą? Jakimkolwiek innym przedmiotem... Osobne rozwinięcie?

Miałem okazję próbować walczyć dwoma mieczami - normańskim i krótkim (ułamana gotycka jedynka przerobiona na krótki). Za chiny nie dawałem sobie rady z podwójnymi ciosami, ale do parowania drugie ostrze było jak znalazł. Poza tym - "nożyce" są znakomitym sposobem parowania.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
Ostatnio zmieniony przez Kot 2009-09-24, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo