Forum EARTHDAWN.PL
Forum fanów gry Earthdawn

Mechanika - Zaklęcie - Powietrzna forteca

razan - 2008-07-24, 15:33
Temat postu: Zaklęcie - Powietrzna forteca
Czy jest gdzieś napisane jaki próg życia maja ściany takiej fortecy? (Powietrzna Forteca czar MŻ w KW s.84) Może w classicu to napisali, w opisie czaru w KW jest tylko ze test efektu określa SF, Obronę fizyczna i pancerz duchowy ścian i podłóg, nic niema o pancerzu fizycznym czy progu życia. Musze w koncu namowic druzyne na classica :P
Habib - 2008-07-24, 15:46

Z tego co kojarzę to tworzy się ona w przestrzeni astralnej i nie ma odzwierciedlenia w "real world". A więc nie może mieć pancerza fizycznego, jedynie duchowy. Co do progu ran, a chyba bardziej progu zniszczenia (czy jak to się nazywa) to nie mam pojęcia.

Pozdrawiam

Sethariel - 2008-07-24, 17:17

Forteca jest jak najbardziej "real", można ja udekorować dowolnymi fizycznymi rzeczami. Wstawić drewniane drzwi, obrazy itd. Kwestia tego, że mury zewnętrzne fortecy są z przezroczystej esencji powietrza. Można tą esencję oczywiście podczas rzucania czaru zabarwić na dowolny kolor, tak by forteca była lepiej widoczna.

W Classicu Test Efektu zaklęcia zamiast Obrony Fizycznej określa Pancerz Fizyczny.

A więc test efektu = Siła fizyczna, Pancerz Fizyczny, Pancerz Duchowy

Co do progu zniszczenia Classic tez tego nie podaje. Ja proponuję użyć progów zniszczenia podanych w przypadku barier, lub jakoś się nimi zasugerować.

Z drugiej strony to esencja powietrza więc może nie posiada żadnego progu zniszczenia :-/

birchie - 2008-07-24, 18:43

o żesz...zawsze mnie zastanawiało,dlaczego akurat POWIETRZNA Forteca...?to już z wody byłoby łatwiej xD
Kot - 2008-07-24, 20:29

birchie napisał/a:
zawsze mnie zastanawiało,dlaczego akurat POWIETRZNA Forteca

Bo lewituje?

birchie napisał/a:
to już z wody byłoby łatwiej

Owszem, ale pływanie to nie to samo co latanie.

<chichot>
Rozwinę temat jak znajdę chwilę czasu, ale niestety nie dziś. Mam na głowie jeszcze trochę zaległego pisania dla Poltera.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group